اطلاعات جامع و کاربردی درباره بهترین دستگاه لیزر موهای زائد درسال 1401

لیزر موهای بدن

فهرست مطالب

لیزر موهای زائد امروزه بیشتر برای کمک به از بین بردن موهای زائد در طولانی مدت استفاده می شود. با پیشرفت فناوری، قیمت این سرویس برای شهروندان عادی معتدل تر شده است و  به چندین روش مختلف نیز توسعه یافته است.

نوع لیزر درمانی که در نهایت انجام می‌ دهید و دستگاه لیزری که پزشک یا اپراتور دستگاه برای شما انتخاب می کند،  بر اساس مشخصات خاص شما خواهد بود، مانند اینکه رنگ پوست شما و مو های شما چگونه است. این ویژگی ها برای انتخاب لیزری که بیشترین تاثیر را روی مو های زائد بدن شما داشته باشد، مهم هستند. در این مطلب سعی داریم تا در مورد بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، انواع و قیمت آنها صحبت کنیم؛ پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

انواع لیزر موهای زائد

امروزه انواع مختلفی از دستگاه ها و سیستم های لیزر موهای زائد در کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرند. همه آنها متفاوت هستند، اما با اصول یکسانی کار می کنند. با این وجود استفاده از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد می تواند نتایج لیزر موی زائد را تضمین کند.

هنگامی که پوست نور این دستگاه ها را جذب می کند، این انرژی نور به گرما تبدیل می شود و این تبدیل گرما اثر لیزر را ایجاد می کند. لیزرهای هر سیستم در طول موج نور خاصی کار می کنند و یکی از دلایلی که دستگاه لیزر موهای زائد را متفاوت می کند همین موضوع است. این طول موج نور اجازه می دهد تا نور توسط فولیکول های مو جذب شود و نه بافت های اطراف، و بدین ترتیب انرژی لیزر را به هدف خاص خود متمرکز می کند. اما انواع لیزر موهای زائد و بهترین دستگاه لیزر مو کدام دستگاه است؟ در ادامه با برخی از انواع لیزر موهای زائد آشنا می شویم:

1. لیزر موهای زائد الکساندرایت

یکی از روش های محبوب لیزر موهای زائد، روش الکساندرایت است. این نوع لیزر برای افرادی با رنگ پوست روشن ایده‌آل است و گفته می ‌شود کمی کمتر از برخی از انواع لیزر های دیگر صدمه می ‌زند. با این حال، بخشی از دلیلی که به آن آسیب نمی رساند این است که طول موج لیزر در این دستگاه کوتاه تر است، به این معنی که به عمق آن نفوذ نمی کند.

جلسات درمان الکساندرایت ممکن است برای رفع دائمی موهای زائد بیشتر طول بکشد، زیرا طول موج کوتاهتر است. اما حتی اگر حذف موهای زائد دائمی نباشد، ماندگاری آن نسبت به هر روش دیگر از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون، تراشیدن و یا نخ کشیدن بیشتر است.

2. لیزر دیود موهای زائد

از جمله بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، می توان به این دستگاه اشاره کرد و این لیزر ها اغلب با الکساندرایت مقایسه می شوند. تفاوت این دستگاه با دستگاه الکساندرا در این است که نها دارای طول موج طولانی تری برای نفوذ عمیق تر به پوست هستند. درمان ‌های لیزر دیود برای افرادی که موهای کوتاه‌تری دارند و رنگ پوست متوسط تیره دارند، بسیار موثر است. این نوع لیزر موهای زائد یک روش بسیار پرکاربرد است و با پیشرفت ‌های روزافزون در فناوری، می ‌تواند یک روش از بین بردن موهای زائد تقریباً بدون درد باشد.

در مقایسه با انواع دیگر درمان‌های لیزر موهای زائد، درمان لیزر دایود اغلب به جلسات کمتری برای تکمیل نیاز دارد. البته، تعداد جلسات در نهایت بسته به پیکربندی هر فرد متفاوت خواهد بود.

3. لیزر موهای زائد روبی

این نوع لیزر موهای زائد یکی از اولین و بهترین دستگاه لیزر بود که در این زمینه توسعه یافت و مشهور شد. در نتیجه، این روش در حال منسوخ شدن است زیرا نسبت به روش های دیگر بسیار کندتر است. تقریباً روی موهای تیره تر و صاف تر مؤثر نیست، اما برای موهای روشن تر، نازک تر و پوست روشن بهتر کار می کند. با این حال، بخش خوب در مورد لیزر های روبی این است که به اندازه کافی از سابقه آن گذشته است تا تحقیقات و دانش زیادی در مورد اثربخشی و عوارض جانبی آن وجود داشته باشد.

پس از درمان با این دستگاه لیزر موهای زائد، ممکن است برخی از عوارض جانبی را تجربه کنید. با این حال، این عوارض جانبی دائمی نیستند و تقریباً هرگز جدی نیستند. در نهایت هم استفاده از کمپرس سرد و مرطوب کننده، ناراحتی را کاهش می دهد و عوارض ناشی از آن را سریعتر از بین می برد.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد می تواند شامل تورم، درد مشابه احساس آفتاب سوختگی و قرمزی در ناحیه درمان باشد. توجه کنید که همه افراد این عوارض جانبی را تجربه نمی کنند و برخی افراد به لیزرهای مختلف واکنش متفاوتی نشان می دهند. از آنجایی که پوست تیره‌تر نور را راحت‌تر جذب می ‌کند، افرادی که پوست تیره‌تر دارند بیشتر مستعد سوزش به عنوان یک عارضه جانبی هستند، با این حال استفاده از لیزر مناسب کلیدی برای جلوگیری از این امر است.

4. ان دی یاگ

این یک لیزر سنگین است و بهترین عملکرد را روی مو های ضخیم تر و صاف تر دارد. همچنین بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای افرادی است که پوست تیره تری دارند. در واقع، برای افرادی که پوست روشن‌تر و موهای ظریف‌تری دارند، کمتر موثر است، بنابراین این افراد باید لیزر درمانی متفاوتی را انتخاب کنند. در بین هر نوع لیزر درمانی، درمان‌های ان دی یاگ طولانی‌ترین طول موج را دارند و به همین دلیل هم نسبت به انواع دیگر کمی ناراحت‌کننده‌تر هستند.

انواع مختلف لیزر نیز احتمال دائمی بودن درمان را تعیین می کند. به عنوان مثال، دستگاه لیزر ان دی یاگ دارای طولانی ترین طول موج است، به این معنی که در عمیق ترین ها نفوذ می کنند. این لیزرها به احتمال زیاد به انتهای مطلق ریشه مو می رسند و پس از چندین جلسه آن را برای همیشه از بین می برند.

5. IPL (نور پالسی شدید)

این دستگاه لیزر موی زائد اغلب تحت درمان لیزر موهای زائد طبقه بندی نمی شود زیرا IPL در واقع یک لیزر نیست، بلکه فقط یک نور است و همانطور که از نامش مشخص است، نور پالسی شدید برای آسیب رساندن به فولیکول های مو به روشی مشابه لیزر، استفاده می شود. انواع دیگر درمان IPL قابل تنظیم برای فرد است، به این معنی که طول موج و سطوح قدرت را می توان برای رفع نیاز های افراد بر اساس رنگ پوست و کیفیت موی آنها تنظیم کرد.

درمان IPL طی چند جلسه انجام می شود. هر فرد با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز خود متفاوت است و این موضوع ممکن است به رنگ پوست و ضخامت موهای شما نیز مربوط باشد. لیزری که انتخاب می کنید ممکن است به جلسات کمتر یا بیشتر نیاز داشته باشد. اگر موها در برخی نواحی باز هم برمی‌گردند، ممکن است لازم باشد بدون توجه به لیزری که انتخاب می‌کنید، برای درمان‌های بیشتری برگردید.

انواع دستگاه های لیزر؛ خانه در مقابل کلینیک

اگر از لحاظ کاربردی بخواهیم بررسی کنیم انواع دستگاه های لیزر، به دو نوع خانگی و کلینیکی تقسیم می شوند. دستگاه های لیزر موهای زائد برای استفاده در خانه می توانند در زمان و هزینه صرفه جویی کنند. راحتی انجام درمان در خانه نیز یک مزیت است. اما فراموش نکنید که این فناوری هنوز نسبتاً جدید است و دستگاه های لیزر خانگی احتمالاً در آینده بهبود خواهند یافت. نتایج فعلی اغلب از فردی به فرد دیگر متفاوت است و ممکن است روی همه رنگ های پوست یا مو کار نکنند.

از سوی دیگر، متخصصان پوست با تجربه و ماهر، تخصص و فناوری لازم برای دستیابی به نتایج بهتر را دارند و شاید به همین دلیل هم کمک گرفتن از یک کلینیک زیبایی یا مطب برای از بین بردن موهای زائد بدن از طریق لیزر مفیدتر باشد. به علاوه استفاده از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در کلینیک ها نتایج اغلب طولانی تری را برای فرد به ارمغان می آورند و خطر آسیب پوستی کمتری در کلینیک وجود دارد. به علاوه برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت باید استانداردهای خاص بهداشتی و ایمنی رعایت شود که به مراتب در کلینیک ها راحت تر از خانه است.

نام بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

حال که با انواع دستگاه لیزر آشنا شدیم بد نیست کمی جزئی تر به این مسئله نگاه کنیم و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را نام ببریم. در ادامه لیستی از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد که دارای مجوز FDA هستند را برای شما تهیه کرده ایم:

1. لیزر موهای زائد Tria 4X

دستگاه های لیزر موهای زائد تریا از لیزر دایود استفاده می کنند. این همان فناوری است که بسیاری از کلینیک ها از آن استفاده می کنند و باعث می شود که یکی از موثرترین دستگاه های موجود در بازار باشد. صفحه نمایش LED به درمان کمک می کند و عمر باتری باقی مانده را نشان می دهد. دستگاه لیزر موهای زائد Tria 4X پوست و رنگ مو را اسکن می ‌کند و تنها در صورت بی خطر بودن، قفل را باز می‌کند.

2. دستگاه رفع موهای زائد Silk’n Infinity

دستگاه رفع موهای زائد Silk’n Infinity کوچک، قابل حمل و نگهداری و استفاده از آن آسان است. با این حال، سر پهن آن ممکن است تاثیر آن را روی نواحی منحنی بدن، مانند زیر بغل، کمتر کند. دستگاه حذف موهای زائد Silk’n Infinity از فناوری IPL استفاده می کند، که می تواند به این معنی باشد که دیدن نتایج بیشتر طول می کشد.

3. دستگاه لیزر موهای زائد Mismon

این دستگاه لیزر موهای زائد یک گزینه مقرون به صرفه و سبک وزن است و به همین دلیل هم جزو بهترین دستگاه لیزر محسوب می شود. این یکی از معدود مدل هایی است که با عینک ایمنی برای محافظت از چشم ها در برابر نور درخشان با فناوری IPL ارائه می شود. دستگاه لیزر موهای زائد Mismon برای قضاوت در مورد تنظیمات مناسب برای رنگ مو و پوست، بر روی کاربر متکی است و همین موضوع جزو معایب آن است زیرا ممکن است خطر سوختگی یا آسیب پوست را افزایش دهد.

4. دستگاه لیزر موهای زائد SmoothSkin Gold

این دستگاه رنگ پوست را برای ایمنی مداوم در حین استفاده اندازه گیری می کند و دارای تنظیمات ملایم برای استفاده در مناطق حساس تر بدن است. SmoothSkin Gold از فناوری IPL با 60 پالس در دقیقه استفاده می کند. این بدان معنی است که سرعت آن نسبت به سایر دستگاه ها بیشتر است، اما ممکن است در حین استفاده بیش از حد گرم شود.

5. دستگاه رفع موهای زائد Remington iLIGHT Elite

Remington iLIGHT دارای دو سر است که آن را برای استفاده در نواحی کوچکتر و بزرگتر بدن همه کاره می کند. همچنین دارای صفحه نمایشی است که هنگام استفاده از آن، دستورالعمل هایی را ارائه می دهد. این دستگاه پالس های نور با قدرت بالاتری را نسبت به سایر دستگاه هایی که از فناوری IPL استفاده می کنند ارائه می دهد و همین امر این دستگاه را مؤثرتر می کند. با این حال، تعداد پالس هایی که ارائه می دهد کمتر است و همچنان گران ترین دستگاه در این لیست به شمار می رود.

قیمت دستگاه لیزر موهای زائد

این یک واقعیت است که تمام لیزر های زیبایی و تجهیزات لیزر موهای زائد حرفه ای گران هستند تجهیزات لیزر موهای زائد حرفه ای با کیفیت قیمت متغیری دارند. برای مثال یکی از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد که پیش تر هم در این مطلب درمورد آن صحبت کردیم، سیستم لیزر موهای زائد پایه دایود است که از لیزر دایود 810 نانومتری استفاده می کند. این دستگاه لیزر به دلیل فناوری پرتو برتر، نتایج برتر، کاهش زمان کار، کاهش یا حذف مواد مصرفی و کیفیت تجهیزات معمولاً گران تر از سایر دستگاه های لیزر مو های زائد بدن است.

اگر در شرف تاسیس و راه اندازی کلینیک رفع موهای زائد هستید و به دنبال یک دستگاه لیزر با کیفیت می گردید، فراموش نکنید آنچه را که در رابطه با کیفیت، قیمت، ضمانت نامه و خدمات پرداخت می کنید، دریافت می کنید. تعیین بودجه در صورت خرید نقدی یا تعیین بودجه پرداخت ماهانه در صورت برنامه ریزی مالی یا اجاره به شما کمک می کند تا بهترین گزینه های خود را تعیین کنید و کیفیت را فدای قیمت نکنید!

در آخر

دستگاه های لیزر موهای زائد زیادی در بازار وجود دارد. اما با این همه گزینه، چگونه دستگاه لیزر مناسب خود را پیدا می کنید؟ و یا برای لیزر موهای زائد چه دستگاهی بهتر است ؟ در این مطلب در مورد پنج نوع رایج ترین سیستم حذف موهای زائد صحبت کردیم و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را معرفی کردیم. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: medicalnewstoday

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

آخرین مقالات

اینستاگرام ما را دنبال کنید

مقالات مرتبط