هرآنچه را که درباره لیزر زیر بغل به شما نمیگویند!

لیزر موهای بدن

فهرست مطالب

از اصلاح و اپیلاسیون زیر بغل خود خسته شده اید؟ شما تنها نیستید! داشتن موهای زیر بغل غیربهداشتی تلقی می شود و می تواند منجر به تعریق بیشتر بدن و در نهایت منجر به بوی بد بدن شود. اگر چه شما نمی توانید علل رشد آنها را کنترل کنید، اما یک گزینه عالی برای خلاص شدن از شر آنها دارید و آن لیزر زیر بغل است.

روش‌های مرسوم مانند اصلاح یا اپیلاسیون وجود دارد، اما این روش‌ها راه‌حلی را ارائه نمی‌دهند که ماندگاری طولانی داشته باشد. مشکل واضح این اصلاحات موقت این است که موهای زیر بغل در نهایت دوباره رشد خواهند کرد. حتی آقایان هم با این مشکل مواجه هستند و تنها راه حل های موقتی دارند که نیاز به تلاش و زمان زیادی دارد. از طرف دیگر چه برنامه مراقبت از پوست شما شامل اصلاح هر روز یا اپیلاسیون هر چند هفته یکبار باشد، از بین بردن موهای زیر بغل یک فرآیند خسته کننده و زمانبر است. بنابراین اگر شما هم دچار سوزش با تیغ اصلاح می شوید و از درد اپیلاسیون خسته شده اید و آماده هستید موهای زائد را برای همیشه از بین ببرید، وقت آن رسیده است که لیزر موهای زیر بغل را امتحان کنید. در ادامه این مطلب این روش زیبایی را بیشتر بررسی کرده و از مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد؛ پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آیا از اصلاح یا اپیلاسیون منظم موهای زیر بغل خود خسته شده اید؟ پس وقت آن است که روش دیگری را برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه از بدنتان انتخاب کنید. اگر شما نیز از تحریک مداوم پوست، موهای رشد کرده، برآمدگی ها، قرمزی یا سوختگی با تیغ خسته شده اید، وقت آن است که لیزر موهای زائد زیر بغل را در نظر بگیرید.

لیزر موهای زائد زیر بغل روشی سریع و بدون دردسر است و چیزی جز پوست صاف و بدون مو باقی نمی گذارد. لیزر پالس های انرژی نور را در عمق پوست منتشر می کند و در آنجا فولیکول مو را از بین می برد و هنگامی که فولیکول ها از بین می روند، مو نمی تواند دوباره رشد کند.

جالب است بدانید که مو در سه مرحله رشد می کند، مرحله رشد فعال، مرحله انتقال و مرحله استراحت و لیزر موهای زائد تنها زمانی موثر است که مو در مرحله رشد باشد. بنابراین طبق یک نتیجه گیری ساده هنگامی که مو در حال تغییر یا استراحت است، لیزر نمی تواند به ریشه آسیب برساند.

برای اطمینان از اینکه لیزر موهای زائد موثر است و مرحله رشد را هدف قرار می دهد، مراجعین باید جلسات درمانی متعددی را طی چند هفته انجام دهند. این به بدن زمان استراحت می دهد و به تکنسین لیزر اجازه می دهد تا فولیکول های مو را در مرحله رشد هدف قرار دهد. در هنگام لیزر زیر بغل کمترین درد وجود دارد. اما این روش زیبایی شامل چه مراحلی می شود؟

مراحل انجام لیزر زیر بغل

همانطور که اشاره کردیم این روش درمانی سریع و بی درد است و فرآیندی ساده دارد. مراحل لیزر موهای زائد زیر بغل را در ادامه می خوانیم:

 1. مراحل فرآیند لیزر موهای زائد زیر بغل در حالت درازکش راحت و در حالی که بازوی شما بالای سر شما قرار دارد آغاز می شود.
 2. سپس تکنسین لیزر شما ناحیه ای از پوست را که نیاز به حذف موهای زائد دارد شناسایی می کند.
 3. پس از آن این لکه کاملا آماده می شود و ممکن است کمی احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید.
 4. پس از آماده شدن کامل ناحیه درمان، لیزر زیر بغل شروع می شود. تکنسین به سرعت و کارآمد لیزر را روی ناحیه زیر بغل اجرا می کند تا فولیکول های مو را در ریشه پر کند.

 

مزایای لیزر زیر بغل

مزایای لیزر موهای زائد برای موهای زیر بغل چیست و چرا افراد این روش را برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل خود استفاده می کنند؟ انتخاب لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل مزایا و فواید زیادی دارد. این مزایا عبارتند از:

پوست نرم‌تر زیر بغل

با لیزر موهای زائد می ‌توانید پس از چند جلسه از نرم‌تر شدن پوست زیر بغل خود مطمئن شوید. این نه تنها برای شما راحت تر و خوشایندتر است، بلکه سایه و رنگ تیره زیر بازو را نیز از بین می برد و به بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس شما کمک می کند.

کاهش موهای زائد

موهای رشد کرده زیر بازو می توانند تحریک کننده و ناراحت کننده باشند. در واقع گاهی موهای فرفری زیر پوست گیر می‌ کنند و باعث تورم و برآمدگی ‌هایی می‌شوند که حتی می ‌تواند دردناک باشد. هنگام اصلاح یا اپیلاسیون، اینها نیز به راحتی می توانند عفونی شوند. بنابراین لیزر موهای زیر بغل می تواند با از بین بردن و کاهش سلول های مو در نواحی مورد نظر، از جمله زیر بازو، از بروز این مشکل جلوگیری کند.

جلوگیری از خارش و سوختگی با تیغ

اصلاح با تیغ و اپیلاسیون هر دو فرآیند حذف موهای زائد هستند که واقعاً می توانند تأثیرات خود را بر روی پوست، به ویژه زیر بازو، بگذارند. این به این دلیل است که هنگام اپیلاسیون یا اصلاح، لایه های بالایی پوست همراه با فولیکول مو برداشته می شود. این امر باعث آسیب به لایه های پوست و باعث تحریک پوست می شود. با لیزر موهای زائد زیر بغل، فولیکول مو به طور خاص در داخل پوست هدف قرار گرفته می شود و بدون آسیب رساندن به پوست، آن را از بین می ‌برد و منجر به ایجاد پوستی صاف و بدون مو می ‌شود.

دیگر نیازی به اصلاح روزانه نیست

اگر نیاز دارید که زیر بغل خود را روزانه یا چند بار در هفته بتراشید، حتماً زمان زیادی را برای آن هدر می دهید. با لیزر زیر بغل می توانید در هر زمان و هر کجا برای هر کاری آماده باشید و دیگر هرگز مجبور نخواهید بود زیر بغل خود را بتراشید!

نتایج دائمی

بهتر از همه، هنگام استفاده از لیزر موهای زائد برای موهای زیر بغل می توانید به نتایج دائمی حذف موهای زائد دست پیدا کنید. این به این دلیل است که لیزر موهای زائد از نور پالس شدید (IPL) برای هدف قرار دادن سلول ‌ها و فولیکول ‌های مو در داخل پوست در ناحیه مورد نظر استفاده می ‌کند. وقتی این کار در طی چند جلسه تکرار شود، مو ها به هیچ وجه رشد نمی کنند. در دراز مدت، این موضوع می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه های مکرر فرآیند های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون و اصلاح کمک کند و به این معنی است که دیگر نیازی به نگرانی در مورد موهای ناخواسته زیر بغل نخواهید داشت.

آیا لیزر زیر بغل خطرناک است؟

پاسخ کاملاً مثبت است. لیزر موی زیر بغل روشی ایمن برای حذف موهای زائد است البته در صورتی که که یک تکنسین لیزر مجاز و آموزش دیده و یا پزشک پوست ماهر و زبده که کار با دستگاه لیزر را به خوبی می داند، این روش را انجام دهد. بنابراین در طول مشاوره، اطمینان حاصل کنید که تکنسین شما دارای گواهینامه های مناسب و مرتبط با کار با دستگاه لیزر و روش های درمانی مبتنی بر آن است. اما در هر صورت عوارض جانبی موقتی در رابطه با این روش وجود دارد که در ادامه می خوانیم:

عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل

مثل هر روش درمانی یا زیبایی دیگری لیزر زیر بغل نیز خطرات و عوارض جانبی خودش را دارد، که البته بیشتر آنها موقتی هستند و عوارض جانبی جدی آن بسیار نادر هستند. برخی از عوارض جانبی لیزر زیر بغل شامل موارد زیر می شود:

 • در هنگام لیزر موهای زائد زیر بغل کمترین درد وجود دارد. در واقع، بسیاری از بیماران با پایان یافتن این فرآیند از بی درد بودن آن شگفت زده می شوند. استفاده از کیسه یخ معمولاً تنها چیزی است که برای کاهش درد جزئی لازم است.
 • برخی از افراد پس از لیزر موهای زیر بغل دچار سوزش پوستی می‌شوند و قرمزی و تورم در این ناحیه مشاهده می کنند که معمولاً ظرف چند ساعت از بین می ‌رود.
 • جدای از تخریب مو، برخی افراد ممکن است تغییر موقتی در رنگدانه های پوست را تجربه کنند. رنگ پوست ممکن است تیره یا روشن شود، اما برای اکثر افراد، این رنگ پس از چند روز به حالت عادی باز می گردد.
 • در موارد نادر، برخی افراد واکنش‌های شدیدتری مانند جای زخم، تاول و تغییر بافت پوست را تجربه می ‌کنند. این عوارض جانبی، اگرچه ممکن است رخ دهند، اما بسیار نادر هستند.

 

مراقبت های بعد از لیزر زیر بغل

برای گرفتن موثرترین نتایج، چندین کار وجود دارد که باید بعد از لیزر موهای زائد زیر بغل خود انجام دهید. این دستورالعمل ها را غالباً پزشک یا تکنسین لیزر شما در اختیازتان قرار می دهد تا دوران بهبودی راحت تری داشته باشید و بتوانید از وقوع عوارض جانبی لیزر زیر بغل جلوگیری کنید. برخی از مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد زیر بغل به شرح زیر است:

 • پس از جلسه لیزر درمانی، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ضروری است. اگرچه زیر بغل شما زیاد در معرض نور خورشید قرار نمی گیرد، اما مطمئن شوید که قرار گرفتن در معرض نور خورشید را قبل، در طول و بعد از درمان (تا شش هفته) محدود کنید. این محدودیت ها شامل آفتاب گرفتن طبیعی و مصنوعی مانند سولاریوم  می شود.
 • تا 48 ساعت پس از درمان، لباس های نخی گشاد بپوشید و از استخر، جکوزی، اتاق بخار و ورزش بدنی خودداری کنید.
 • همچنین از لمس پوست زیر بغل خودداری کنید و با آب ولرم یا خنک تر دوش بگیرید.

 

سفيد كردن زير بغل با ليزر

زیر بغل تیره ممکن است چیزی باشد که پنهان می کنید یا چیزی که مانع از پوشیدن تاپ در تابستان شما می شود. در تابستان و مهمانی ها لباس های باز و بدون آستین جزو واجبات است و بنابراین ناتوانی در نشان دادن زیر بغل‌ها می‌ تواند روی زندگی و اعتماد به نفس شما تأثیر زیادی بگذارد. خوشبختانه، اگر از تیرگی زیر بغل خود آگاه هستید، دیگر لازم نیست اجازه دهید روی شما تأثیر بگذارد و به راحتی می توانید با لیزر زیر بغل آن را درمان کنید.

آیا تا به حال در مورد سفید کردن زیر بغل با لیزر چیزی شنیده اید؟ روش های مختلفی برای روشن کردن تیرگی زیر بغل استفاده می شود، اما این لیزر درمانی است که می تواند به شما کمک کند زیر بغل خود را سفید کنید و نتایج طولانی مدتی را که شایسته آن هستید به دست آورید. از بین روش های مختلف لیزر و انواع گوناگون دستگاه های لیزر، لیزر دایود 1927 نانومتری را می توان برای روشن کردن ناحیه زیر بغل استفاده کرد. از این نوع لیزر معمولا برای هایپرپیگمانتاسیون و جوانسازی پوست نیز استفاده می شود. این یک لیزر ملایم است که به محو شدن تدریجی رنگدانه در زیر بغل کمک می کند.

در آخر

مردم ده ها سال است که موهای زائد خود را اصلاح و اپیلاسیون می کنند و یا با استفاده از کرم های موبر از شر آنها خلاص می شوند. اما هنگامی که فناوری لیزر موهای زائد به وجود آمد، انقلابی در رفع موهای زائد به وجود آورد و محبوبیت زیادی پیدا کرد. لیزر موهای زائد در کل بدن قابل اجرا است اما یکی از مهم ترین نواحی بدن که می تواند از این روش زیبایی سود ببرد، زیر بغل است. لیزر زیر بغل شما را از اصلاح روزانه و هدر دادن وقت نجات داده و با سفید کردن تیرگی زیر بغل ظاهر شما را آراسته تر از همیشه می کند. در این مطلب هر آنچه را که لازم بود از لیزر موهای زیر بغل بدانید را بازگو کردیم، اگر شما نیز نظر یا تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را با ما و سایر مخاطبان این صفحه به اشتراک بگذارید.

منبع: skinandwellbeingclinic

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

آخرین مقالات

اینستاگرام ما را دنبال کنید

مقالات مرتبط