بررسی کامل هزینه لیزر موهای زائد و عوامل مؤثر برآن

لیزر موهای بدن

فهرست مطالب

خلاص شدن از شر موهای زائد بدن با استفاده از روش های حذف موقت موهای زائد مانند اصلاح، شیو کردن با تیغ و اپیلاسیون می تواند خسته کننده باشد. اگر از خراش های ناشی از اصلاح یا درد سوزش ناشی از اپیلاسیون خسته شده اید و می خواهید نتایج طولانی تری داشته باشید، ممکن است لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید.

یکی از محبوب ‌ترین روش ‌های زیبایی که وجود دارد، لیزر موهای زائد برای رهایی از موهای بدن است که نمی ‌خواهید. هرکسی که با این روش آشنایی ندارد معمولاً سوالات زیادی از جمله هزینه آن دارد. در ادامه این مطلب آنچه باید در مورد هزینه لیزر موهای زائد و عوامل موثر بر آن بدانید آمده است؛ پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید

هزینه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک شکل دائمی از بین بردن موهای زائد بدن است که از پالس های نور لیزر برای از بین بردن فولیکول مو استفاده می کند. اصلاح نوک فولیکول مو و اپیلاسیون موها را از ریشه جدا می کند و در هر دو صورت آن موها دوباره رشد می کنند. از طرف دیگر نور لیزر اساساً فولیکول مو را از بین می برد تا دوباره رشد نکند.

در واقع این روش زیبایی به یک لیزر واقعی نیاز دارد که رنگدانه‌ها را هدف قرار دهد. هنگامی که رنگدانه در پیاز مو گرم می شود، به طور نامحسوس به بافت اطراف آن آسیب می رساند و از رشد موهای جدید جلوگیری می کند. در واقع، تحقیقات ثابت کرده است که لیزر موهای زائد روشی موثر برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن است. به همین دلیل هم یکی از عوامل موثر و جدی هزینه لیزر موهای زائد نوع  برند دستگاه لیزری است که یک پزشک یا کلینیک از آن استفاده می کند.

در طول درمان لیزر موهای زائد، ابتدا یک مشاوره برای ارزیابی نوع پوست، نوع مو و انتظارات کلی خواهید داشت. از آنجا، متخصص تعیین می کند که آیا شما کاندیدای خوبی برای حذف موهای زائد از طریق لیزر هستید یا خیر، و اگر هستید، چه نوع تکنیک و چه دستگاهی برای شما مناسب است. پس بی دلیل نیست که قیمت لیزر موهای زائد از پزشکی به پزشک دیگر و از کلینیکی به کلینیک دیگر متفاوت است؛ در حقیقت تجربه و تخصص پزشک یا تکنسین لیزر می تواند روی هزینه نهایی از بین بردن موهای زائد با لیزر تاثیر بگذارید.

همچنین گزینه ای برای استفاده از کرم بی حس کننده موضعی برای به حداقل رساندن هرگونه ناراحتی ناشی از عمل وجود دارد و معمولاً پس از آن لیزر انجام می شود. در این صورت نیز هزینه های مربوط به بی حسی به هزینه لیزر موهای زائد اضافه خواهد شد.

با توجه به مزایا و کاربرد لیزر موی زائد می توان اینگونه نتیجه گرفت که لیزر موهای زائد اغلب یک سرمایه گذاری زیبایی در نظر گرفته می شود. هزینه بیشتری نسبت به اصلاح یا اپیلاسیون دارد، اما با گذشت زمان، زمانی که دیگر نیازی به درمان نیست، می توانید در هزینه های حذف موهای بدن خود صرفه جویی کنید. به همین دلیل هم اکثر متصصان توصیه می کنند که اگر علاقه به لیزر موهای زائد بدن یا صورتتان دارید به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت نکنید.

عوامل زیادی بر قیمت این روش تاثیر می گذارد. هزینه لیزر موهای زائد بر اساس ناحیه بدن تحت درمان، موقعیت جغرافیایی، تخصص فردی که این روش را انجام می دهد و زمان انجام این روش متفاوت است که در ادامه در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

عوامل موثر بر هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد می تواند بین هر بیمار بسیار متفاوت باشد زیرا قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل اندازه ناحیه تحت درمان، نوع پوست و موهایی که فرد دارد، تعداد جلسات مورد نیاز و اینکه دستمزد کسی که این درمان را انجام می دهد می باشد. برخی از عوامل تاثیرگذار روی قیمت لیزر موهای زائد را در ادامه بیشتر بررسی می کنیم:

ناحیه تحت درمان

منطقه ای که بیمار می خواهد تحت درمان قرار گیرد، مهمترین عامل در تعیین هزینه لیزر موهای زائد است. نواحی بزرگ‌تر از بدن بیشتر از تکه‌ های کوچک هزینه می برند، زیرا زمان بیشتری برای رفع موهای زائد در این نواحی نیاز است. به عنوان مثال، به طور متوسط، درمان ناحیه ران 30 تا 40 دقیقه طول می کشد. البته وسعت این نواحی از فردی به فرد دیگر متغیر و متفاوت است، اما معمولاً اینگونه تقسیم بندی می شوند:

متوسط هزینه لیزر موهای زائد برای مناطق بزرگ

اگر در حال انجام لیزر موهای زائد در نواحی بزرگ بدن خود مانند پشت کمر یا پاها هستید، هزینه آن احتمالاً گران تر از برداشتن موهای زائد از نواحی کوچک خواهد بود.

متوسط هزینه لیزر موهای زائد برای نواحی کوچک

نواحی کوچکتر بدن هزینه کمتری خواهند داشت. این نواحی می تواند شامل خط بیکینی، زیر بغل و نواحی صورت مانند چانه، بالای لب ها و پهلو باشد. به علاوه هزینه لیزر بیکینی، بسته به این که آیا بیکینی برزیلی  یا بیکینی V شکل معمولی باشد، قیمت متفاوتی دارد.

انواع پوست و مو

 تراکم، ضخامت و طول مو و انواع رنگ پوست نقش مهمی در تعیین روش  لیزر موهای زائد و هزینه کلی درمان دارند. برای مثال بهترین کاندیدها برای این نوع از بین بردن موهای زائد کسانی هستند که پوست رنگ پریده و روشن و موهای تیره دارند. این افراد تعداد جلسات کمتری برای حذف دائمی موهای زائد خود نیاز دارند و به همین دلیل هم در مجموع لیزر موهای زائد هزینه کمتری برای آنها خواهد داشت.

از طرف دیگر اگر پوست تیره یا مو های روشن دارید، این بدان معنا نیست که نمی توانید موهای زائد را با لیزر انجام دهید، اما رسیدن به نتایج مورد انتظار برای شما دشوارتر است و بنابراین جلسات درمانی بیشتری لازم است، به همین دلیل هم متاسفانه باید انتظار هزینه بالاتری داشته باشید.

از سوی دیگر دستگاه هایی وجود دارند که روی افرادی که پوست روشن‌تر و موهای تیره‌تری دارند، بهتر عمل می‌ کنند و گاهی اوقات روی پوست های تیره یا برنزه کار نمی کنند. به عبارت دیگر، رنگ پوست شما تعیین می کند که چه نوع سیستمی برای شما بهترین است. به این ترتیب، بسته به دستگاهی که کلینیک برای شما استفاده می کند، قیمت نیز تغییر خواهد کرد.

استاندارد کلینیک

هزینه کل لیزر موهای زائد به استاندارد و کیفیت کلینیک برای دریافت درمان بستگی دارد. کلینیک ها و بیمارستان های مختلفی در مناطق مختلفی وجود دارد که لیزر درمانی را ارائه می دهند و هزینه درمان از کلینیک به کلینیک دیگر متفاوت است. معمولاً تفاوت قیمت در این کلینیک های رفع موهای زائد به تجربه و سابقه کار این کلینیک ها، منطقه و مکن جغرافیایی که در آن قرار گرفته اند، کارکنان و پرسنل آنها، تجربه و مدارک متخصصان و تجهیزات و دستگاه های لیزری که دارند بستگی دارد.

تعداد جلسات مورد نیاز

هزینه کل درمان به چند جلسه لیزر درمانی تقسیم می شود که قیمت آن متفاوت است. مهم است که بیماران به تعداد جلساتی که برای تکمیل درمان نیاز دارند توجه کنند. لازم به ذکر است که تعداد جلسات برای هر بیمار متفاوت است، اما اکثر آنها بین 4 تا 8 جلسه درمانی برای دستیابی به بهترین نتایج نیاز دارند. دفعات جلسات معمولا هر 4 تا 6 هفته است، اما این نیز می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و به نوع مو، رنگ و چرخه رشد طبیعی موی این افراد بستگی دارد.

نوع تجهیزات و دستگاه لیزر

لیزر موهای زائد یک روش محبوب و پر تقاضا برای از بین بردن موهای زائد است. می توانید آن را در کلینیک محله خود با قیمت های مناسب پیدا کنید و سپس وقتی به یک کلینیک پیشرفته می روید، قیمت های بسیار بالاتر لیزر موهای زائد احتمالاً شما را شوکه خواهد کرد. یکی از دلایل مهم این اختلاف قیمت ها نوع تجهیزات و دستگاه های لیزری است که کلینیک ها از آن استفاده می کنند.

یک کلینیک پیشرفته می تواند جدیدترین تجهیزات پیشرفته را بخرد، که ممکن است یک روش بدون درد و سریع را به بیمار ارائه دهد. علاوه بر این، هر نوع دستگاه از روش متفاوتی استفاده می کند و متخصص پوست باید در مورد نحوه عمل آن آگاه باشد تا از حوادثی مانند سوختگی جلوگیری کند. از سوی دیگر برخی از دستگاه های لزر تجهیزات خنک کننده دارند که درد بیمار را در طول درمان کاهش می دهد، بدیهی است که استفاده از این دستگاه ها روی قیمت لیزر موهای زائد تاثیر مستقیم دارد.

لیزر موهای زائد با بیمه تکمیلی

یکی دیگر از دغدغه های اصلی افرادی که قصد لیزر موهای زائد بدن و صورت خود را دارند این است که آیا هزینه نهایی این روش زیبایی شامل پوشش بیمه تکمیلی می شود؟ در بیشتر موارد، انتظار اینکه بیمه شما هزینه های لیزر موهای زائد را پوشش دهد انتظاری بیجا است! زیرا همانطور که می دانید این روش یک روش زیبایی است و معمولاً بیمه ها هزینه درمان های زیبایی را پوشش نمی دهند.

با این حال، بیمه ممکن است در موارد نادر لیزر موهای زائد را پوشش دهد. این موارد نادر ممکن است شامل بیمارانی باشد که دارای بیماری های پوستی مثل کیست پیلونیدال و هیدرادنیت هستند، یعنی بیماری‌ های پوستی که بسیار دردناک هستند اما ممکن است با لیزر موهای زائد درمان شوند. البته قانع کردن بیمه برای پرداخت این هزینه هم بسیار سخت و طاقت فرسا است. به همین دلیل بهتر است قبل از اینکه تصمیم به لیزر موهای زائد بدن و صورت خود بگیرید ابتدا در مورد هزینه نهایی آن با پزشک و کلینیک مورد نظر خود به توافق قطعی برسید و سپس تمام قوانین و ضوابط بیمه تکمیلی را برای تحت پوشش قرار گرفتن این هزینه را بررسی کنید.

در آخر

با وجود اینکه لیزر موی زائد یکی از محبوب ترین ها و پر تقاضاترین روش های حذف وی زائد بدن و صورت شناخته شده اما هزینه آن مانعی برای بسیاری از کسانی است که قصد انجام این روش زیبایی را دارند. لیزر موهای زائد هزینه اولیه نسبتا بالایی دارد. بنابراین، قبل از شروع ، مطمئن شوید که هزینه آن چقدر است. البته لازم به ذکر است که از آنجایی که لیزر موهای زائد در چندین جلسه با فواصل هفتگی، معمولاً بین هر درمان هشت هفته؛ انجام می شود، پرداخت‌ها نیز می ‌توانند تقسیم شوند و بنابراین بیمار زیر فشار پرداخت یک جای این هزینه نیست. به علاوه در برخی از کلینیک ها، مشتریان می ‌توانند با پرداخت چند جلسه به طور همزمان یا انتخاب درمان در مناطق مختلف بدن، هزینه را کاهش دهند و شامل تخفیف های ویژه شوند. در این مطلب در مورد هزینه لیزر موهای زائد، عوامل موثر بر آن و شرایط پوشش بیمه ای آن صحبت کردیم. اگر شما نیز تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم آن را به اشتراک بگذارید.

منبع: forbes

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

آخرین مقالات

اینستاگرام ما را دنبال کنید

مقالات مرتبط